NAPIŠTE NÁM

Vaše názory jsou pro nás velice důležité

V případě jakýchkoliv podnětů, postřehů, nebo návrhů, neváhejte nám je sdělit a využijte možnost komentáře na této stránce, popřípadě nás prosím kontaktujte na e-mailu: petr.macejka@udimo.cz

21 komentářů

 1. Vlastimil Polívka

  Zcela chybí přímé dopravní spojení sídlištní aglomerace Písečná – Březenecká se sportovním areálem Zadní Vinohrady. Dřívější pokus s přestupem na Palackého ulici samozřejmě nemohl fungovat.

  Odpovědět
 2. Jiří

  Dobrý den,
  je možné rozšířit bezplatnou přepravu pro dárce krve i za hranice Chomutova a Jirkova? Právě cestování do turisticky atraktivních lokalit (např. Hora svaté Kateřiny) je pro dárce krve přínosné.

  Odpovědět
  • Roháč

   Dobrý den, z pohledu Plánu mobility se jedná o záležitost, kterou má v kompetenci řešit Doprava Ústeckého kraje ve spolupráci s městy Chomutov a Jirkov, zkuste Vás dotaz položit na jejich tiskových odděleních. Váš námět přesto zařadíme do Plánu mobility, kapitoly „Připomínky, náměty a jejich vypořádání“.
   S pozdravem

   Odpovědět
 3. Jiří

  Dobrý den,
  je možné zlepšit dopravní dostupnost mezi Zadními Vinohrady a Jirkovem? Přestože jde o zhruba 5 km a na Zadních Vinohradech se nachází např. Zimní stadion a Aquasvět, trvá cestování MHD kolem hodiny.

  Odpovědět
  • Roháč

   Dobrý den, dostupnost mezi Zadními Vinohrady a Jirkovem zajišťuje Doprava Ústeckého kraje v rámci integrovaného tarifu. Zásadní nedostatkem se však jeví neexistence zastavování těchto spojů ve směru SD aréna – Jirkov, menším nedostatkem pak je vzdálenost mezi vícepodlažní zástavbou Zadní Vinohrady a obsluhovanou zastávkou. Váši připomínku budeme doporučovat k zapracování do připravované optimalizace MHD.
   S pozdravem

   Odpovědět
 4. Jaroslava Beláková

  Dobrý den, bydlím na sídlišti Vinařická Studentská ulice odkud nám jezdí pouze trolejbus č.341 když chceme jet do nemocnice nebo na polikliniku tak musíme dojit až do Dvořákovi ulice k Tescu na trolejbus č. 340.Pro starší lidi je to někdy až nadlidský výkon. Chci se zeptat, jestli by nešlo prohodit trasu trolejbusů.

  Odpovědět
  • Roháč

   Dobrý den, připravovaná optimalizace MHD obsahuje náměty, které Vámi zmiňovaný nedostatek řeší.
   S pozdravem

   Odpovědět
 5. Jaroslav Fojtík

  Dobrý den,
  Každý den dojíždím z Chomutova do Litvínova jako cyklista. Moc si přeju vybudování cyklostezky v úseku Komořany – Záluží u Mostu. Jízda po silnici v tomto úseky je pro cyklisty velmi nebezpečná. Je to na hraně regionů Litvínov, Most a Chomutov. Moc bych si přál, aby i tyto města v rámci plánování cyklostezek spolupracovala více. Za denně dojíždějící chlapíky na kolech se za to moc přimlouvám J. Fojtík.

  Odpovědět
  • Roháč

   Dobrý den, Plán mobility obsahuje řešení cyklistické dopravy na území měst Chomutov a Jirkov s vazbu na regionální trasy. O Vašem námětu budeme informovat objednatele se žádostí o jeho přeposlání na odpovědná místa v Mostě Litvínově.
   S pozdravem

   Odpovědět
 6. Martin

  Bylo by skvělé mít ve městě sdílené elektromobily a motorky. Jistě by šlo sjednat spolupráci s https://revolt.city/. Či vytvořit vlastní aplikaci.

  Odpovědět
  • Roháč

   Dobrý den, Váš námět bude zapracován, nicméně Plán mobility obsahuje kapitoly, které sdílených vozidlech a čisté mobility obecně pojednávají. Další kroky v tomto směru jsou již v kompetenci města.
   S pozdravem

   Odpovědět
 7. Harc Petr

  Dobrý den, zlepšit návaznost vlak-MHD a MHD-vlak.Dojíždím vlakem do práce na nepřetržitém provoze, že chodím pěšky ze Starých Vinařic na nádraží pěšky, tak to chápu, že nebude jezdit kvůli mě bus. Ale když přijedu vlakem pravidelný příjezd 7,12 nebo 19,11 tak věčně vlak nabere zpoždění až 5 minut a při vyběhnutí z nádraží vidím jen konec busu č. 313 tak nám nezbývá jít pěšky a to nejezdím sám je nás více. Vloni 313 odjížděla od nádraží vždy x,21 letos x,16. A to v sudou hodinu 15minut přijíždí rychlík a nemají vůbec šanci stihnout bus. A psal jsem na DPCHJ a bylo mi vysvětleno, že při zpáteční cestě přiveze 313 lidi na rychlík a nestíhal dojet i když tam je 15 minut do odjezdu rychlíku. Od nového grafikonu budou osobní vlaky jezdit přes Jirkovský nádraží jezdit x,20 a x,35 a rychlíky L,44 a S,12. Tak doufám, že se najde řešení návaznosti mezi nádražím a St.Vinařicemi nebo aspoň Horníkem třeba i přestupem Děkuji

  Odpovědět
  • Roháč

   Dobrý den, DPCHJ připravuje optimalizaci MHD, která obsahuje i revizi vazeb na regionální železniční dopravu. Plán mobility také obsahuje další opatření ke zvýšení kvality nabídky veřejné hromadné dopravy. Váš námět zařadíme do Plánu mobility, kapitoly „Připomínky, náměty a jejich vypořádání“.
   S pozdravem

   Odpovědět
 8. Ing. Jiří Šťastný

  Již před 30-ti lety se na stavební fakultě učilo, že trendem v silniční dopravě v centru měst je omezování počtu jízdních pruhů. Možná by se po té době už i v Chomutově mohl někdo nad tím zamyslet a konečně zrušit ten čtyřpruh na Palacké, kde je každý rok sraženo na přechodech několik chodců, a v přebytečném prostoru udělat zelený pás a cyklostezky.

  Odpovědět
  • Roháč

   Dobrý den, Plán mobility navrhuje využít část zmiňované komunikace pro upřednostnění vozidel MHD a řešení cyklistické dopravy. Váš námět zařadíme do Plánu mobility, kapitoly „Připomínky, náměty a jejich vypořádání“.
   S pozdravem

   Odpovědět
 9. Věra Bláhová

  Jízdní řády sestavuje asi někdo, kdo MHD nejezdí, např. linka č. 3 nezajíždí častěji o víkendech k jezeru zejména v letních měsících a málo i až na polikliniku . Dále spoje ve stejný směr jedou společně najednou a pak dlouho nic nejede. Cyklisti ve středu města jsou nuceni jezdit po frekventovaných silnicích,např. proč není určena jedna cesta v parku pro projetí, polovina chodníku na pěšině Boženy Němcové, jednosměrka v ul. Cihlářské, kde by bezpečně mohla projíždět i mládež atd.

  Odpovědět
  • Roháč

   Dobrý den, DPCHJ plánuje optimalizaci MHD, v rámci které by mělo dojít ke zlepšení Vámi zmiňované problematiky. Plán mobility pak také řeší cyklistickou dopravu komplexně, včetně návrhu její výhledové sítě. Váš námět zařadíme do Plánu mobility, kapitoly „Připomínky, náměty a jejich vypořádání“.
   S pozdravem

   Odpovědět
 10. Jakub

  Posílit MHD. Čekat hodinu a pak jet s přeplněným autobusem to nechce nikdo.

  Odpovědět
  • Roháč

   Dobrý den, DPCHJ plánuje optimalizaci MHD, v rámci které by mělo dojít ke zlepšení Vámi zmiňované problematiky. Váš námět zařadíme do Plánu mobility, kapitoly „Připomínky, náměty a jejich vypořádání“.
   S pozdravem

   Odpovědět
 11. Oldřiška Vacková

  Vážení, už jsme několikrát já i mí známí psali na ředitelství MHD stížnosti a připomínky k jízdním řádům v Chomutově. Spoje jsou velice řídké, některé hodiny vůbec nejede nic požadovaným směrem,a pokud jede, tak často stejným směrem všechny linky těsně za sebou a pak dlouho pauza…
  A například ke Kamencovému jezeru a od něj nejede o víkendu téměř nic. Autobus č. 14 prostě o víkendu nejezdí. Proč nejezdí alespoň v létě?
  Řada mých známých i důchodců tedy jezdí za nákupy a krátké trasy ( např. na poštu, do lékárny apod)autem. Proto je zdejší ovzduší tak nevhodné a silnice stále plné.
  Myslím, že důchodci, kteří nemají auto nebo ho už nemohou řídit, jsou naprosto nezajímavá cílová skupina. Proto dopoledne jezdí tak málo spojů. Rozhodující činitelé jezdí svými vozy, takže problematiku zdejší MHD neznají. Domnívám se, že jde o jednu z nejhorších v republice, tedy co se týče jízdních řádů. Pokud sem přijede někdo z jiného města, např. ze sousedního Mostu, nestačí se divit. Vacková

  Odpovědět
  • Pavel Roháč

   Dobrý den paní Vacková, děkuji Vám za příspěvek.
   Jak jsem již předsevzal v emailu, analýza systému MHD je součástí projektu a tato problematika by se tak v ní měla objevit. V návaznosti na toto pak bude zajímavá Návrhová část, kdy budeme o na toto téma jednat se zástupci dopravního podniku.
   S pozdravem

   Odpovědět

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *